pondělí 2. března 2015

Peníze v investicích a dotacích

Každý vlastník nemovitosti dříve či později přemýšlí o tom, zda své investice, které případně hodlá vložit do rekonstrukce nebo, novostavby domu k bydlení či podnikání, budou vhodně a účelně vynaložené finance. Zde je však možnost nad těmito úvahami přistoupit k řešení, které je známé jako DOTACE.

Při představě, že si dnes kupujeme nemovitost pro budoucí bydlení a případně chceme nemovitost uvést do stavu, který koresponduje s naší představou o komfortu bydlení, je někdy třeba přistoupit k různým dispozičním úpravám objektu, ale v té souvislosti třeba objekt i zateplit, vyměnit kotel za novou technologii, atd.

Proč, ale podstupovat své investice bez toho, že by se určitá poměrná část nemohla vrátit formou dotace? Je to vždy jen věcí dostatku informací a odpovědnosti zpracovatele, který tyto dotace pro klienty umí zajistit.

Vedle toho je zde i druhý aspekt investování a tou je koncepčnost celého řešení. To ovšem znamená, že investor si dobře umí uvědomit, že i přípravná část, (tedy projekt, stavební povolení, rozpočet) a další související práce stojí čas a peníze, které patří do balíku nákladů, které mohou být za rozumnou cenu, pokud ovšem většinu přípravných prací realizuje pro klienta dodavatel, který umí všechny
potřebné práce zpracovat a dát do patřičných souvislostí s plánovanou investiční náročností celé akce. Nikdo z nás si totiž nepřeje nic víc, než aby plánovaná investice byla opravdu účelnou investicí a ne noční můrou s obavami, zda se finance v průběhu realizace významně nenavýší.

V celé řadě těchto činností naše společnost realizuje tyto služby v oblasti projektů rekonstrukcí, projektů pro novostavby a to vše v souvislosti s investičními nároky klientů včetně administrace žádostí o stavební povolení a dotační podporu. Byla by škoda, kdyby i Vaši klienti těchto služeb nemohli využít, pokud již při samotném prodeji nemovitosti víte, či tušíte, jaké další záměry má klient, který nemovitost kupuje.

Žádné komentáře:

Okomentovat