čtvrtek 12. března 2015

Investice do novostaveb developerská činnost

V poslední době se velmi často setkáváme s dotazy od menších, ale i větších developerských společností, jak přistupovat k problematice nízkoenergetických a pasivních domů.

Tento zájem však nevyplývá z toho, že by se tato problematika začínala stávat atraktivním tématem, ale z toho, že od roku 2018 se veškerá výstavba novostaveb zaměří na výstavbu v nízkoenergetickém standardu A, a od roku 2020 musí nové budovy splňovat požadavek na budovu s téměř nulovou spotřebou energií. To neznamená, že provoz nemovitostí nebude dosahovat nějaké energetické spotřeby, ale bude to spotřeba na úrovni dnes stavěných pasivních domů.

Tudíž samotná povinnost již uvedené výstavby se blíží mílovými kroky a mnozí developeři, kteří již v současné době uvažují o výstavbě domů na různých pozemcích a územních celcích, musí začít přemýšlet nad celou problematikou významně jiným způsobem.

To však pro úspěch celé akce nestačí, jelikož stavby, jejichž výstavba započne v roce 2016 a kolaudace bude v roce 2017, budou mít ve srovnání s pasivními a nízkoenergetickými domy významnou technologickou konkurenci. Proto je dnes z hlediska obchodního a marketingového plánu nezbytně nutné, aby se projekty s výstavbou a prodejem, které se mohou termínově dostat až k hranici roku 2018, začaly stavět poněkud jiným způsobem a s vyšší přidanou technologickou hodnotou.

V tomto ohledu je právě přístup k samotné technologii výstavby, kvalitě a energetické náročnosti budov třeba začít řešit již nyní při celkové přípravě projektů a zároveň si nalézt na tuto realizaci i vhodné partnery, kteří umí postavit nízkoenergetické domy bez dotace a pasivní domy s dotací ve výši 440 nebo 550 tisíc korun.

A právě v této oblasti se setkáváme čím dál častěji s developery, kteří si postupně uvědomují, že toto není možné opomíjet a že je třeba stavět již domy v energetické třídě A nebo pasivním standardu a využít to jako obchodní argument pro prodej nemovitostí a získání pozornosti kupujícího.

Kdo tuto věc podcení, může se ocitnout v situaci, že se klienti budou více zajímat o modernější stavby s nízkou spotřebou, a tyto stavby budou na realitním trhu v prodeji na prvním místě před všemi ostatními standardy, které se staví jako novostavby doposud.

Jestliže se tedy chystáte na stavbu domu či výstavbu řady různých rodinných domů jako developer, získejte na celou problematiku širší pohled a namiřte své investice tím strategicky správným směrem.
 
Jsme připraveni vám v celé řadě projektových činností až po samotnou realizaci poradit a podat pomocnou ruku, abyste mohli zhodnotit peníze svých budoucích investorů či klientů.

Žádné komentáře:

Okomentovat